Badanie wzroku w celu jego korekcji

Badanie wzroku w celu jego korekcjiWszelkie problemy ze wzrokiem tak młodszą część naszego pokolenia, jak i tę starszą dopadają coraz częściej. W związku z tym nie dziwi nas to, że gabinety okulistyczne zapełniają się niemal każdego dnia, a na wizyty w publicznych gabinetach czekać niekiedy musimy po kilka miesięcy. To tylko uwydatnia nam, jak wielu z nas ma dziś problemy ze wzrokiem, który należy poddać korekcji.

Każdy, kto che postawić na soczewki korekcyjne, musi najpierw udać się do lekarza okulisty, aby mógł się dokładnie przyjrzeć naszym oczom i zbadać czy w ogóle mamy z nimi jakiś problem. Dodatkowo przy takim badaniu ustala on, jaka wada wzroku nam doskwiera oraz czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do tego, aby je nosić. Po określeniu wady specjalista musi określić typ i podstawowe parametry soczewek próbnych, które adaptują się do naszych oczu przez około pół godziny. Jeśli adaptacja będzie negatywna nastąpić musi zmiana parametrów soczewek i kolejny ich dobór. Jeśli ocena jest pozytywna, przechodzimy do etapu edukacji, który polega na nauce ich zakładania i zdejmowania. Niezależnie od typu soczewek i ich parametrów w ciągu trzydziestu dni od czasu adaptacji musimy umówić się na wizytę kontrolną. Następnie takie wizyty powinny odbywać się nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy. Tylko w ten sposób noszenie soczewek nie dostarczy nam problemów.

Pamiętajmy także o tym, że w żadnym wypadku soczewek nie możemy zmieniać osobiście. Jest to niedopuszczalne, gdyż takie zmiany mogą być zatwierdzone tylko i wyłącznie przez okulistę. Nawet jeżeli soczewki, na które chcemy się przestawić, mają takie same czy też podobne parametry zamiana bez wiedzy lekarza specjalisty nie powinna mieć miejsca. W tym wypadku nawet to, że jest ona komfortowa, nic nie zmienia, to w dłuższej perspektywie czasu nasze oczy mogą zareagować podrażnieniem na nowe soczewki.

This article has 2 Comments

  1. To chyba logiczne, że może. Tak jak i twój wzrok mógł się zepsuć, tak i mógł się polepszyć. Radzę w takim razie wizytę u okulisty, choć jeśli nic nie przeszkadza, to raczej nie będziesz mieć problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.